Zmiany na terenie Zalewu Piechota w roku 2019.

Szanowni mieszkańcy Gostynina i okolic, jak również odwiedzający miasto Gostynin. Stowarzyszenie Miłośników Zalewu Piechota w ciągu mijającego roku 2019 dokonało szereg zmian i udogodnień dla osób odwiedzających Zalew Piechota.
W miesiącu marcu pojawiły się lampy solarne wokół Zalewu, które wpływają na bezpieczeństwo osób spacerujących, wędkujących i uprawiających sport. Na nowo powstał kącik zabaw dla dzieci i zadaszona oświetlona altana, wytyczone miejsce na organizowanie ogniska i grilla. W czerwcu teren Zalewu został objęty systemem monitoringu, który poprawia bezpieczeństwo odwiedzających to miejsce. W mijającym roku również dokonano wymiany flag, stowarzyszenie posiada własny baner, który też służy jako ścianka do zdjęć podczas imprez, zniknęły worki na śmieci, a w ich miejscu pojawiły się estetyczne zamykane kosze na śmieci. Dla bezpieczeństwa i wygody odwiedzających od strony parkingu został ułożony z kostki brukowej chodnik, który połączony jest z miejscem do wędkowania dla osób niepełnosprawnych, od strony ulicy Wspólnej ułożony jest podjazd umożliwiający bezpieczny wjazd wózkami. Regularnie prowadzone są prace związane z koszeniem, usuwaniem przewróconych drzew, sprzątaniem pozostawionych śmieci, czyszczeniem rzeki, a także dokonywaniem zarybiania zbiornika Zalew Piechota.
Stowarzyszenie dba na bieżąco o boiska do piłki siatkowej i piłki nożnej plażowej.
Bezpieczeństwo i rozwój tego miejsca dla Stowarzyszenia Miłośników Zalewu Piechota jest priorytetem. Serdecznie zapraszamy przez cały rok do odwiedzania tego pięknego i urokliwego miejsca znajdującego się na obrzeżach Gostynina.

 

Facebook Comments