Zawody Spinningowe kończące sezon 2019 nad Zalewem Piechota

W niedzielne popołudnie 27 października 2019 nad Zalewem Piechota odbyły się Zawody Spinningowe kończące sezon 2019 zorganizowane przez Członków Stowarzyszenia Miłośników Zalewu Piechota.


Po sprawdzeniu listy startowej i szczegółowym zapoznaniu uczestników z regulaminem zawodów przystąpiono do wędkowania nad Zalewem. Pomimo nieprzychylnej pogody uczestniczyło w zawodach 17 osób, były to osoby należące do Stowarzyszenia Miłośników Zalewu Piechota, jak również nie związane ze Stowarzyszeniem a chcące uczestniczyć w rywalizacji, były osoby dorosłe i młodzież, która już złapała bakcyla wędkarstwa, była również jedna kobieta.
Aura była nie zbyt łaskawa, wiał wiatr i przez większą część zawodów padał deszcz. Dobre wyniki połowów powodowały wielką radość uczestników zawodników i zadowolenie zaangażowanych w całe przedsięwzięcie organizatorów.
W myśl zasady „no kill” złowione podczas rywalizacji ryby po zmierzeniu wróciły na wolność do zbiornika wodnego. Zawody przebiegłby sprawnie i bez żadnych zakłóceń i co najważniejsze panowała w trakcie nich przyjacielska atmosfera. Starsi zawodnicy pomagali najmłodszym uczestnikom.
Pierwsze miejsca w kwalifikacji otrzymali:
I miejsce Kaźmierczak Kamil, który złowił sandacza 52 cm długości
II miejsce Jasiński Mateusz, który złowił szczupaka 51 cm długości
III miejsce Zawalich Kazimierz, który złowił szczupaka 50 cm długości.
Wyróżnienia otrzymali Mąkulski Norbert jako najmłodszy uczestnik, który złowił szczupaka 49 cm długości.
Kolejne wyróżnienie powędrowało do Królikowskiego Mateusza, który podczas rywalizacji złowił karpia około 4 kg za ogon.
Wyróżnienie otrzymała Ewa Gątarek, za promocję i zaangażowanie w działalność na rzecz Stowarzyszenia Miłośników Zalewu Piechota.
Podczas zawodów rozstrzygnięto również i uhonorowano pucharem wędkarza, który złowił największą rybę w tym sezonie: amura 94 cm długości, ta osoba to wszystkim wędkarzom z Zalewu znany Dariusz Szymański.
Szczególne podziękowania należą się Grzegorzowi Jakubczakowi w pomocy w organizacji zawodów oraz kolegom Michałowi Mąkulskiemu i Witoldowi Tarka za sędziowanie podczas zawodów.
Po zakończonej rywalizacji i wręczonych pucharach, nagrodach i upominkach wędkarze wspólnie spędzili czas nad Zalewem piechota, przy płonącym ognisku i zajadając kiełbaski, rozmawiali o planach na kolejny sezon wędkarski.

Facebook Comments