SKRWA LEWA, JEZIORO LUCIEŃSKIE ORAZ SOCZEWKA OBJĘTE KATEGORYCZNYM ZAKAZEM POŁOWU RYB!!!

Na stronie RZGW Warszawa (http://warszawa.rzgw.gov.pl/) została opublikowana informacja o trwającym konkursie ofert na oddanie w użytkowanie następujących obwodów rybackich – Rzeka Skrwa Lewa – Nr1 obejmujący wody: a) Rzeki Skrwa Lewa od jej źródeł do jej ujścia do rzeki Wisła b)  jeziora Lucieńskiego c) zbiornika Soczewka wraz z wodami jej dopływów i z wodami starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym dopływie lub odpływie do wód tych cieków. Przewidywany termin zakończenia prac związanych z konkursem ofert to 21 kwietnia 2017 roku. Jak informuje RZGW do czasu wyłonienia gospodarza wód obowiązuje KATEGORYCZNY ZAKAZ POŁOWU RYB NA WYMIENIONYCH WODACH! 

Wędkowałeś wcześniej wszędzie? Teraz Gostynin i Zalew Piechota!

Wędkarzu – wędkowałeś na różnych zbiornikach w Polsce to nadszedł już najwyższy czas – teraz Gostynin i Zalew Piechota ! W naszym okręgu znajduje się kilkanaście docenionych przez wędkarzy, bo bogatych w ryby zbiorników wodnych: największe to jezioro Lucieńskie i jezioro Białe, mniejsze takie jak Kocioł, Czarne, Gaśno, Gąściąż, Drzesno, Sumino, Bratoszewo i jezioro Przytomne. Poza tym w okolicy jest pełno stawów. Jednym z tych łownych zbiorników nieopodal Ozu Dybanka jest również sztuczny zbiornik retencyjny: Zalew Piechota.

Duże ryby z gostynińskiego Zalewu Piechota

Wędkarski lipiec nad Zalewem Piechota obfituje w nowe tegoroczne rekordy. W ostatnich dniach udało się odłowić Karpia ważącego ponad 9 kg oraz Szczupaka ważącego prawie 8 kg. Czy słyszeliśmy, że ktoś powiedział, że w Zalewie nie ma dużych ryb? Zapraszamy na łowisko i życzymy przysłowiowego „połamania” wędki…